12 zabawnych i łatwych prac wielkanocnych dla dzieci (oraz BEZPŁATNE wielkanocne kolorowanki)

31 maja 2022
6 marca 2018 Wielkanoc

jest tuż za rogiem, a dla wielu oznacza to dodatkowy czas wolny! Jeśli umieranie jajek wielkanocnych nie jest wystarczającą formą spędzania czasu z dziećmi, mamy nadzieję, że te pomysły na wielkanocne prace plastyczne pozwolą im się zająć i jeszcze bardziej rozjaśnią im święta!

Najłatwiejszy pomysł? Pobierz nasze darmowe wielkanocne kolorowanki.


Pobierz kolorowankę - Koszyczek wielkanocny z jajkami Pobierz kolorowankę - Królik ze szczoteczką do zębów

Fajne jajka

Oczywiście zawsze pozostaje metoda zanurz i pozostaw do wyschnięcia, ale w tym roku możesz spróbować czegoś bardziej wyjątkowego. Zrezygnuj z białej kredki na rzecz taśmy maskującej lub wypróbuj jeden z poniższych pomysłów na odlotowe pisanki:

Gumowa wstążka:

W tym roku zmień wygląd swoich pisanek, ostrożnie umieszczając wokół nich gumki recepturki przed zanurzeniem, aby stworzyć fajne wzory.

Jajka Emoji:

To pomysł, który może spodobać się starszym dzieciom. Weź kilka farb i pędzli i LOL z tymi jajkami z motywem emoji.

Krem do golenia:

Używając taniej śmietanki do golenia i trochę barwnika spożywczego, możesz dać swoim dzieciom zabawną wersję kolorowania jajek i zaangażować ich ręce i umysły w zmywalną zabawę sensoryczną.

Pyszne smakołyki

Wielkanoc to jedno z naszych wielkich świąt związanych ze słodyczami, a dzięki ich jaskrawym kolorom i stonowanym pastelom, słodycze te z pewnością nadają się na pyszne smakołyki! Oto kilka pomysłów, a także jeden, który jest nieco bardziej przyjazny dla dentystów.

Kora wielkanocna.

Cóż, ten wygląda na wystarczająco słodki, by go zjeść! Dzięki zaledwie czterem składnikom i czterem krokom w krótkim czasie zaspokoisz swój apetyt na słodycze.

Naszyjniki z żelków:

rękodzieło, które można zjeść, jest zawsze popularne wśród dzieci. Popełnisz błąd? Zjedz żelki! Nie ma sposobu, aby przegrać z tym zabawnym rzemiosłem, które można również podarować jako prezent.

Przystawka z warzyw:

Dzięki odrobinie kreatywności zwykła przekąska nabierze wielkanocnego charakteru, a ten dip z karczochów w kształcie króliczka.

Pomysły na prezenty

Jedną z najlepszych części każdych świąt jest dawanie i otrzymywanie prezentów. Okaż miłość tym, na których Ci zależy, wykonując te wielkanocne rękodzieła dla dzieci.

Papierowe koszyczki wiel

kanocne. Wystarczy papierowy talerz, aby stworzyć koszyk na jedzenie lub drobiazgi. Pomaluj go lub pokoloruj i zawiąż wokół niego wstążkę, aby był gotowy do wręczenia prezentu.

Kabobki Peep

. Peepsy na patyku? Proste, niedrogie, kolorowe i zabawne. Idealne, gdy potrzebujesz wielu prezentów i masz pomocne ręce, które lubią dostawać zapłatę w postaci cukierków.

Ręcznie robione kartki.

Do wykonania tych prostych, przyjaznych dzieciom kartek nie będziesz potrzebować pokoju pełnego przyborów do robienia kartek. Pamiętaj o nauczycielach, rodzinie i przyjaciołach, przesyłając im miłe pozdrowienia.

Pomysły na dekoracje.

Pomysły na dekoracje, które z pewnością przypadną Ci do gustu: dekoracje na środek domu, napis powitalny lub po prostu dekoracje zapraszające wiosnę.

Skarpetkowy króliczek.

Wreszcie coś, co można zrobić z tymi niedopasowanymi skarpetkami! Z materiałów, które prawdopodobnie masz pod ręką, możesz zrobić te urocze skarpetkowe zajączki, które dodasz do koszyczków z prezentami lub do wystroju wnętrza.

Wianek wielkanocny.

Istnieje wiele pomysłów na wieńce z jajek wielkanocnych, ale ten wykonany z papieru jest łatwy, kolorowy i niedrogi.

Modne słoiki Mason.

Słoiki Mason są obecnie używane w niemal każdym wystroju wnętrz. Ten styl shabby-chic można wykorzystać na Wielkanoc i wiosnę, a następnie użyć ponownie, gdy nadejdzie pora na zmiany.

Od naszej rodziny do Waszej - mamy nadzieję, że spodobały Wam się darmowe kolorowanki Koszyczek Wielkanocny i Zajączek Wielkanocny i życzymy Wam radosnych Świąt Wielkanocnych i pięknej wiosny! A jeśli Zajączek Wielkanocny przyniesie Ci ból zęba - znajdź najbliższego dentystę, aby umówić się na wizytę.

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować