Niezmiennie prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z prawidłowym obiegiem dokumentacji, która musi być zgodna z obowiązującymi przepisami prawnymi. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, że fakturowanie to jeden z najważniejszych elementów. Te dokumenty sprzedażowe podlegają wnikliwej kontroli skarbowej i świadczą o uczciwości firmy.

Tradycyjne fakturowanie

Dopełniając tego obowiązku, jedni korzystają z płatnych programów księgowych, inni wybierają ręczne zeszyty do wystawiania faktur. Oba rozwiązania mają swoje zalety, ale też wady. Płatne programy to dodatkowy koszt, który najczęściej nie kończy się wraz z zakupem. Wszelkiego rodzaju aktualizacje wymagają pobrania noweli, a to wiąże się z kolejnymi opłatami. Z kolei fakturowanie przy pomocy gotowych druków wypisywanych ręcznie jest obarczone wysokim ryzykiem pomyłki w obliczeniach podatku, czy interpretacji usługi.

Atuty fakturowania online

Alternatywą dla obu wcześniej wymienionych sposobów są darmowe programy do fakturowania, które nie wymagają dokonywania opłat, a przy tym są najczęściej stworzone przez specjalistów. Intuicyjna obsługa pozwala na szybkie tworzenie nowych dokumentów, a także wprowadzanie do bazy nowych kontrahentów.

Warto zauważyć, że fakturowanie online to nie tylko oszczędność pieniędzy i czasu, ale także wygoda dostosowana do wymagań współczesnych klientów. Obieg faktur pomiędzy dwoma zainteresowanymi stronami nie wymaga już ich urzeczywistnienia w formie wydruku,a tym samym fakturowanie może natychmiast skończyć się dostarczeniem poprzez pocztę e-mail oczekiwanego dokumentu.

Darmowe programy do fakturowania oparte są na aktualnych zapisach prawno — skarbowych. Tym samym wszelkiego rodzaju zmiany wprowadzane przez Ustawodawcę mają natychmiast przełożenie na wybrany program. Innymi słowy, nie mamy potrzeby śledzenia wszystkich wprowadzanych nowelizacji, oraz własnoręcznie przeprowadzanych aktualizacji.

Fakturowanie online dla wymagających

Nader często pojawia się pytanie o bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Renomowane darmowe programy do fakturowania są zabezpieczone praktycznie tak samo, jak systemy bankowe. Poprzez skomplikowane szyfrowanie wszystkie dokumenty, a więc i dane są w pełni bezpieczne.

Użytkownik może wystawić fakturę z każdego miejsca — nie tylko z biura — i może do tego celu wykorzystać wszelkiego rodzaju urządzenia mobilne. Warto zauważyć także, że zdecydowana większość tego rodzaju programów jest oparta o wysokiej klasy, powszechnie używane systemy księgowe. Co więcej, darmowe programy do fakturowania są uzupełniane o dodatkowe informacje, a w niektórych przypadkach także o ograniczone doradztwo. Można także wybrać fakturowanie online za niewielką opłatą miesięczną. W porównaniu z zewnętrznymi programami tego rodzaju to znikomy koszt, a zalety niewspółmiernie większe. W płatnych pakietach otrzymujemy bowiem możliwość tworzenia także innych dokumentów księgowych, a także nie ograniczają nas żadne limity.

Postaw na nowoczesność

Fakturowanie online to prawdziwe oblicze nowoczesnego przedsiębiorstwa, które dba o prawidłowy obieg dokumentów, czas oraz pieniądze. Łatwy dostęp umożliwia pełną kontrolę nad finansami, niezależnie od czasu i miejsca, w jakim się znajdujemy. Pełne zabezpieczenia systemu oraz opieka fachowych konsultantów to dodatkowe plusy, których na próżno szukać w innych rozwiązaniach. Z całą pewnością darmowe programy do fakturowania są godnymi polecenia. W przypadku większych oczekiwań są one proponowane w rozbudowanej wersji obejmującej praktycznie całą księgowość.