Otwarte zapisy na rok 2021: Co musisz wiedzieć

14 października 2021

Otwarte zapisy na plany zdrowotne na rok 2021 rozpoczynają się w przyszłym tygodniu! Od 1 listopada 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku można zapisać się na plan zdrowotny poprzez Health Insurance Marketplace. Jeśli potrzebujesz dokonać zmian w istniejącym planie ubezpieczeniowym, również możesz to zrobić w tym czasie.

Istnieje specjalny okres zapisów dla niektórych osób, które się do tego kwalifikują. Ten okres zapisów może mieć miejsce w dowolnym momencie poza rocznymi datami otwartych zapisów (wymienionymi powyżej). Możesz zakwalifikować się do specjalnego okresu zapisów, jeśli masz któreś z poniższych wydarzeń kwalifikujących:

  • Niedawno wyszła za mąż Uzyskanie obywatelstwa amerykańskiego urodziło się lub zostało adoptowane dziecko Straciłeś inne pokrycie zdrowotne Przeprowadziłeś się do obszaru, gdzie dostępne są nowe plany zdrowotne I inne.

Musisz zapisać się do planu na 60 dni po zdarzeniu kwalifikującym i przedstawić dowód, że się kwalifikujesz. Jeżeli nie zapiszesz się w tym czasie, będziesz musiał poczekać aż rozpocznie się Open Enrollment. Tak więc, jeśli liczyłeś na to, że jedno z tych zdarzeń da ci możliwość zapisania się do planu poza otwartym okresem zapisów, upewnij się, że nie minął jeszcze limit 60 dni. Jeśli tak, będziesz chciał zapisać się na plan zdrowotny w przyszłym miesiącu.

Istnieje jeszcze kilka wyjątków poza tymi, którzy kwalifikują się do specjalnego okresu zapisów, a mianowicie ci, którzy mogą zapisać się na plan zdrowotny przez cały rok. Dotyczy to:

  • Osoby zapisujące się do Medicaid Dzieci, które potrzebują planu ubezpieczenia zdrowotnego dla dzieci (CHIP) rdzenni Amerykanie Tubylcy z Alaski

Gdzie można uzyskać plan zdrowotny?

Plan zdrowotny można nabyć na kilka sposobów:

  • Znajdź jeden z nich na giełdzie stanowej lub na stronie healthcare.gov Zadzwonić do centrum obsługi telefonicznej rynku pod numer 1-800-318-2596. Wejść na stronę internetową ubezpieczyciela Porozmawiać z lokalnym brokerem ubezpieczeń zdrowotnych

Podczas gdy można uzyskać plan używając jednej z tych czterech opcji, ważne jest, aby pamiętać, że tylko poprzez giełdę i healthcare.gov można uzyskać jakiekolwiek ulgi podatkowe, aby obniżyć miesięczne płatności składek, jeśli się kwalifikujemy.

Co jeśli mam ubezpieczenie zdrowotne przez pracodawcę?

Okresy zapisów na ubezpieczenia zdrowotne sponsorowane przez pracodawcę mogą się różnić. Zazwyczaj odbywają się one jesienią około tego czasu, ale niekoniecznie od 1 listopada do 31 stycznia jak w przypadku indywidualnych planów ubezpieczeniowych znalezionych na giełdzie lub gdzie indziej.

Daty otwartych zapisów na sponsorowane przez pracodawcę ubezpieczenie zdrowotne są ustalane przez pracodawcę i ubezpieczyciela. Te okresy zapisów są zazwyczaj krótsze niż w przypadku innych planów, ponieważ nie ma tak wielu opcji.

I chociaż większość pracowników jest zadowolona z planu swojego pracodawcy, możesz kupić inny plan niż ten, który sponsoruje twoja firma. Pamiętaj jednak, że jeśli zrezygnujesz z planu pracodawcy, nie będziesz mógł otrzymać ulgi podatkowej na plan rynkowy, jeśli się zakwalifikujesz, a plany firmowe są zazwyczaj o wiele tańsze niż plany, które możesz znaleźć na giełdzie publicznej. Dzieje się tak dlatego, że pracodawcy zazwyczaj pokrywają część składek dla swoich pracowników.

Jeśli chcesz zrezygnować z ubezpieczenia u swojego pracodawcy, musisz to zrobić w czasie otwartego okresu zapisów, ale będziesz mógł zapisać się na inny plan tylko w czasie otwartego okresu zapisów. Dobrowolna utrata ubezpieczenia nie kwalifikuje cię do specjalnego okresu zapisów.

Jak anulować plan zdrowotny?

Większość planów automatycznie kończy się po zakończeniu roku, ale nie wszystkie. Jeśli chcesz zrezygnować z planu otrzymanego z giełdy, upewnij się, że zrobisz to do 31 grudnia.

Czy będę musiał ponieść karę jeśli nie będę miał ubezpieczenia zdrowotnego?

Tak. Każdy, kto nie posiada planu zdrowotnego - czy to na giełdzie stanowej, czy na rynku, czy bezpośrednio od ubezpieczyciela lub poprzez pracodawcę - będzie musiał zapłacić karę przy następnym rozliczeniu podatkowym. Koszt tej kary różni się w zależności od osoby, która musi ją zapłacić.

Według NerdWallet, trzeba będzie albo zapłacić procent od całkowitego skorygowanego dochodu brutto gospodarstwa domowego, albo ryczałt. Będziesz zobowiązany do zapłacenia tego, który z nich jest większy. Im dłużej nie posiadasz ubezpieczenia zdrowotnego, tym więcej będziesz musiał zapłacić. Koszt kary wzrasta każdego roku, w którym nie posiadasz ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie dentystyczne jest uwzględnione w Open Enrollment?

Ubezpieczenie dentystyczne można wykupić w dowolnym momencie. Nie ma specjalnego okresu zapisów na te plany. Istnieją jednak pewne plany zdrowotne na giełdzie, które obejmują pokrycie stomatologiczne. Mogą one być dodane lub zmienione tylko podczas otwartej rejestracji. Opcję wyboru pokrycia stomatologicznego będzie można wybrać dopiero po wybraniu planu zdrowotnego. Pokaże on, czy pokrycie stomatologiczne jest zawarte lub da Ci możliwość wyboru innego planu stomatologicznego po wybraniu planu zdrowotnego.

Ubezpieczenie stomatologiczne nie jest wymagane przez ACA. Pokrycie stomatologiczne musi być oferowane dzieciom w wieku 18 lat i młodszym jako podstawowe świadczenie zdrowotne, ale nikt nie jest zobowiązany do jego posiadania. Nie będzie kary za brak ubezpieczenia dentystycznego.

Zalecamy, aby każdy posiadał jakiś rodzaj ubezpieczenia dentystycznego, czy to poprzez plan ubezpieczenia dentystycznego, który kupuje się wraz z planem zdrowotnym na giełdzie, czy też plan zakupiony bezpośrednio od ubezpieczyciela lub plan dentystyczny z rabatem (który nie jest ubezpieczeniem, ale może przynieść znaczne oszczędności na kosztach leczenia dentystycznego).

Czy na giełdzie mogę dostać ubezpieczenie na wzrok?

Zazwyczaj nie znajdziesz ubezpieczenia wzroku na giełdzie, i nie jest to coś, co jest wymagane przez ACA jako świadczenie, które musisz mieć. Jest to jednak bardzo ważne dla zdrowia i podstawowe świadczenia na wzrok muszą być przynajmniej oferowane dla dzieci w wieku 18 lat i młodszych jako podstawowe świadczenie zdrowotne na giełdzie, podobnie jak dentystyczne.

Plany te zazwyczaj obejmują coroczne badania i okulary lub soczewki kontaktowe.

Plany wizji mogą być anulowane w każdej chwili, chyba że są one częścią planu zdrowotnego zakupionego na giełdzie. Będziesz musiał poczekać, aby zmienić swój plan podczas otwartej rejestracji. Dowiedz się więcej na: http://krakdental.pl

Autor

Piotr Kaczmarek

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować