Dla początkującego przedsiębiorcy wystawianie faktur online może stanowić nie lada problem. O ile duże firmy posiadają rozbudowane działy księgowe, o tyle w mniejszych, gdzie wszystko robi się własnymi siłami, z pomocą może przyjść odpowiedni program do fakturowania. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju programów do fakturowania – zarówno płatnych, jak i darmowych, zróżnicowanych pod względem funkcjonalności. Osoba, która nie miała z tym wcześniej styczności może mieć nie lada problem, który wybrać.

Jaki program do fakturowania wybrać – darmowy czy płatny?

Z jednej strony, oczywiście, zupełnie zrozumiała jest chęć, by możliwie jak najbardziej ograniczać koszty ponoszone przez firmę, z drugiej jednak może warto zainwestować w lepszy program do fakturowania, który sprawi, że fakturowanie online stanie się bajecznie proste? Wielu przedsiębiorców na początku samemu nie wie, które z funkcjonalności będą im tak naprawdę potrzebne. Z tego powodu wydają ogromne sumy na programy do fakturowania przeznaczone dla znacznie większych firm i potem korzystają jedynie z kilku podstawowych funkcji, bądź też próbują sobie radzić z prostymi programami pobranymi za darmo, które nie spełniają ich potrzeb.

Tymczasem chodzi o to, by znaleźć taki program, który pozwoli na sprawne wystawianie faktur online, jednocześnie nie sprawi, że zginiemy w skomplikowanych funkcjach. Jaki wybrać?

Faktury24.pl – przydatny program, dzięki któremu fakturowanie online staje się proste

Dla małych i średnich firm idealnym rozwiązaniem może być program do fakturowania online Faktury.24.pl. To program, który możemy przez 30 dni testować za darmo. W późniejszym okresie korzystanie z niego jest płatne, ale opłaty są dość niskie: opłaty za „srebrne konto” (pełna funkcjonalność, aktualizacje i indywidualna opieka konsultanta) to jedynie 5 zł na miesiąc, podczas gdy dedykowane dla większych firm „złote konto” idealnie nadaje się w przypadku firm wystawiających większą ilość faktur.

Korzystanie z programu jest niezwykle proste. Na początku rejestrujesz się i zakładasz konto w serwisie. Dzięki temu masz dostęp do programu wszędzie tam, gdzie chcesz: w domu, w pracy, na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie. Potem będziemy potrzebowali odpowiednio skonfigurować konto, wprowadzając wszystkie niezbędne dane firmy, taka, aby widoczne były one na wystawianych fakturach.

Wystawianie faktur online – prosto, szybko i wygodnie

Bez względu na to, czy potrzebujesz przygotować fakturę, rachunek czy paragon, w łatwy sposób znajdziesz i edytujesz potrzebny szablon.
Potem wystarczy wprowadzić dane kontrahenta, informacje o produkcie i wybrać odpowiednią w tym przypadku stawkę VAT. Na tej podstawie system sam automatycznie dokona wyliczeń i uzupełni pozostałe dane.

Przygotowaną w ten sposób fakturę możemy od razu wysłać bezpośrednio na adres poczty e-mail kontrahenta. Fakturowanie online jest w ten sposób o wiele szybsze i prostsze niż wysyłanie papierowych faktur tradycyjną pocztą. Oszczędzamy w ten sposób czas i pieniądze. Fakturowanie online ma również tę zaletę, że możemy mieć pewność, iż przygotowana faktura trafia od razu do kontrahenta. To może być ważne, gdyż odbiera możliwość wymówki, że „jeszcze nie przelaliśmy pieniędzy, bo cały czas czekamy, aż faktura dojdzie”

Program umożliwia oczywiście zapisanie faktur na dysku w formacie PDF lub wydrukowanie ich, co jest ważną opcją dla tych, którzy wolą archiwizować dokumentację w formie papierowej,

Warto na początek założyć darmowe konto na stronie Faktury24.pl o przetestować wystawianie faktur online w tym programie przez 30 dni. Po tym czasie możemy zrezygnować z korzystania lub wykupić dalszą usługę. Co ważne, już darmowe konto daje dostęp do wszystkich funkcjonalności.