Proste zęby - to nie tylko ładny uśmiech: Korzyści medyczne wynikające z noszenia aparatu ortodontycznego

15 lutego 2022
Kwiecień 24, 2019 r.

Aparaty ortodontyczne stały się powszechnym leczeniem zarówno dla nastolatków, jak i dorosłych, którzy chcą mieć prostszy, piękniejszy wyglądający uśmiech. Ładny uśmiech jest miły, ale istnieją również korzyści medyczne z aparatów ortodontycznych, z których niektóre mogą Cię zaskoczyć.

Korzyści medyczne wynikające z noszenia aparatu ortodontycznego

Poprawa zgryzu

Chociaż jednym z celów noszenia aparatu ortodontycznego jest skorygowanie krzywych zębów, jest on również używany do korygowania nieprawidłowo ustawionego zgryzu. Zgryz" to termin stomatologiczny, który wyjaśnia, jak górne i dolne zęby pasują do siebie. Kiedy masz luki w zgryzie spowodowane brakiem zębów lub źle ustawionymi zębami, może to wpływać na zdolność do rozkładania pokarmu, co jest kluczową częścią zdrowego trawienia. Źle ustawiony zgryz może wpływać na zdolność do prawidłowego żucia, a nawet do jedzenia.

Nieleczony, nieprawidłowy zgryz może stać się bolesny, ponieważ szczęka musi pracować ciężej, aby żuć, co może prowadzić do szczęki blokady, zaburzenia TMJ i bóle głowy związane z bólem szczęki, z których wszystkie mogą wymagać skomplikowanego leczenia stomatologicznego i medycznego.

Lepsze wyrównanie szczęki

Przepełnione zęby lub nieprawidłowe ustawienie szczęki mogą powodować pewne wady wymowy. Dobrą wiadomością jest to, że leczenie ortodontyczne może zająć się zarówno ustawieniem szczęki, jak i podniebienia, które powodują zaburzenia mowy. W ramach leczenia ortodontycznego może być konieczne zastosowanie ekspandera, aby poszerzyć podniebienie przed założeniem aparatu ortodontycznego.

Poszerzenie podniebienia może również skutkować lepsze oddychanie, mniej chrapania i potencjalnie lepsze problemy z uszami i zatokami które są wynikiem nieprawidłowego ułożenia szczęk, jak również. W rzeczywistości, prawidłowe ustawienie szczęki może zmienić Twój wygląd poprzez przywrócenie twarzy właściwych proporcji.

Lepsze nawyki w zakresie pielęgnacji jamy ustnej

Jeśli masz stłoczone i nieprawidłowo ustawione zęby, trudniej jest je czyścić. Część zęba może być ukryta za innym zębem, co sprawia, że prawidłowe szczotkowanie i nitkowanie jest prawie niemożliwe. Kiedy zęby nie mogą być prawidłowo czyszczone, mogą gromadzić się w nich bakterie, które prowadzą do chorób dziąseł i ubytków. Prostowanie stłoczonych zębów powinno w naturalny sposób usprawnić szczotkowanie i nitkowanie.

Dobre nawyki w pielęgnacji jamy ustnej obejmują szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, używanie płynu do płukania ust i codzienne nitkowanie. Dla osób noszących aparaty ortodontyczne, potrzeba dobrej pielęgnacji jamy ustnej staje się jeszcze ważniejsza, aby zapobiec nieświeżemu oddechowi, chorobom dziąseł i przebarwieniom zębów. W przypadku aparatów ortodontycznych należy zwracać szczególną uwagę na prawidłowe szczotkowanie i nitkowanie zębów pomiędzy zamkami i drucikami oraz wokół nich. Dzięki temu można wyrobić sobie nowe nawyki, które wraz z regularnymi wizytami u dentysty zaowocują lepszymi nawykami na całe życie.

Większa pewność siebie

Okazuje się, że pewność siebie prowadzi do większego ogólnego sukcesu w życiu. Kiedy ludzie ukrywają swój uśmiech z powodu wstydu, są one mniej prawdopodobne, aby podjąć ryzyko wymagane, aby przejść po najwyższej pracy lub poprosić o awans. Kiedy osoba nie jest już zakłopotany przez ich uśmiechu, naturalnie czują się bardziej pewni siebie, który jest zgłaszany do prowadzi do prowadzi do większego szczęścia, większej wydajności, mniej lęku społecznego i ostatecznie lepsze zdrowie.

Z poprawą funkcji uśmiechu, lepsze ustne nawyki opieki i więcej pewności siebie, to jasne, korzyści medyczne z aparatów ortodontycznych są tak samo ważne, jeśli nie ważniejsze, niż ładnie wyglądający uśmiech. Znajdź PERFECT TEETH ortodonta w Kolorado, Nowy Meksyk, lub Arizona.

Reviewed by PERFECT TEETH Orthodontist, Jeffrey Lake, DMD z PERFECT TEETH - Olive i PERFECT TEETH - Frank Lloyd Wright.

Autor

Piotr Kaczmarek

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować