Aparaty ortodontyczne: Informacje o Invisalign, metalowych aparatach ortodontycznych i aparatach do prostowania zębów do samodzielnego wykonania

19 marca 2022
5 lutego 2019 r.

Aparaty ortodontyczne - nie są już tylko dla nastolatków. I wydaje się, że ostatnio nastąpił zalew nowych opcji, które są reklamowane. Prawdopodobnie słyszałeś o Invisalign. Prawdopodobnie widziałeś reklamy produktów do prostowania zębów, które możesz odesłać pocztą, Na pewno widziałeś tradycyjne metalowe aparaty na niezliczonych nastolatkach, przedszkolakach, a nawet dorosłych. Przy tak wielu opcjach, skąd masz wiedzieć, która z nich jest najlepsza? Jesteśmy tu, aby Ci pomóc! Oto informacje na temat dostępnych opcji w zakresie aparatów ortodontycznych.

Co to jest Invisalign?

Invisalign to system ortodontyczny, który wykorzystuje przezroczyste, wyjmowane aparaty do prostowania zębów. Największą zaletą aparatów Invisalign jest to, że są one dyskretne, co sprawia, że są idealne dla dorosłych i aktywnych nastolatków. Są one nie tylko bardziej dyskretne, ale pozwalają również na spożywanie ulubionych pokarmów, utrzymanie aktywności sportowej i sportów, które lubisz, a także ułatwiają dbanie o zęby podczas leczenia ortodontycznego.

Co to jest Czym są tradycyjne aparaty ortodontyczne?

Tradycyjne Aparaty tradycyjne to metalowe zamki i druty, które przychodzą na myśl, gdy mówi się o ortodoncji. Zamki są przyklejane do zębów, a drut jest regulowany, aby zachęcić ruch zębów. Chociaż często mówi się o "metalowych" aparatach ortodontycznych, istnieją również aparaty ceramiczne, które są w kolorze zębów i są bardziej dyskretne niż tradycyjne srebrne metalowe zamki, które oferują taką samą trwałość, wytrzymałość i skuteczność jak ich metalowe odpowiedniki. i skuteczność jak ich metalowe odpowiedniki.

Invisalign a metalowy aparat ortodontyczny

Ostatecznie celem leczenia ortodontycznego jest pomoc w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia jamy ustnej. Prostowanie zębów to coś więcej niż tylko dobry wygląd - krzywe zęby i nieprawidłowy zgryz mogą wpływać nie tylko na samopoczucie, ale także na mowę, zdolność żucia i funkcjonowanie szczęki. Zarówno tradycyjny metalowy aparat ortodontyczny, jak i aparat Invisalign pomagają w prostowaniu zębów, jednak dentysta często preferuje jedną z tych opcji.

Aby określić, czy tradycyjny aparat ortodontyczny czy Invisalign jest dla Ciebie najlepszy, dentysta spojrzy na:

 • Jeśli zęby muszą zostać usunięte
 • Jeśli masz już braki w uzębieniu
 • stopień stłoczenia lub nieprawidłowego ustawienia zębów
 • Wielkość i kształt szczęk
 • Czy masz problemy z prawidłowym zgryzem
 • nawyki związane z higieną jamy ustnej
 • Obecność próchnicy i/lub choroby dziąseł
 • Wiek/dojrzałość pacjenta
 • Budżet
 • Długość potrzebnego czasu
 • Styl życia

Wszystkie te czynniki sprawią, że dentysta lub ortodonta zaproponuje odpowiedni dla Ciebie rodzaj leczenia. A współpraca z lekarzem dentystą nie tylko pomoże Ci dokonać właściwego wyboru, ale także będzie przy Tobie na każdym kroku, aby zapewnić bezpieczeństwo, zdrowie i pomyślny wynik leczenia.

Czy Czy Clear Aligners działają w domu?

Invisalign sprawił, że prostowanie zębów stało się dyskretne i szybkie. Nic dziwnego, że ludzie są nimi zachwyceni. Nic też dziwnego, że pojawiła się konkurencja oferując tańsze i "łatwiejsze" opcje, takie jak alignery do użytku domowego. Te Alignery te wymagają przesłania odcisku zębów i wysłania serii alignerów prostujących zęby.

Brzmi dobrze, prawda? Nie tak szybko. Problem polega na tym, że cała ocena dokonywana przez stomatologa, która pomaga dentyście określić, które leczenie aparatem ortodontycznym jest dla Ciebie najlepsza, jest całkowicie pomijana. Często zdarza się, że pacjenci kupują obietnicę, ale nie ma przy sobie profesjonalisty stomatologicznego, który mógłby upewnić się, że wszystko przebiega prawidłowo. Może to spowodować, że alignery będą nieskuteczne i kosztowne.

Co gorsza, przesuwanie zębów metodami "zrób to sam", w tym za pomocą nakładek na zęby i przezroczystych alignerów, bez nadzoru stomatologicznego może przynieść więcej szkody niż pożytku, często pozostawiając pacjentów z problemy ze zgryzem, których wcześniej nie mieli.

Lepsze rozwiązanie? Zgłoś się do dentysty na wizytę kontrolną, uzyskaj profesjonalną diagnozę, a następnie skorzystaj z pomocy i leczenia, aby uzyskać pożądany efekt. Obawiasz się o koszty? To zrozumiałe, ale nie pozwól, aby Cię to zniechęciło. Twój dentysta może pomóc Ci zmaksymalizować wszelkie świadczenia ubezpieczeniowe, a prawie każdy z nich oferuje jakiś plan płatności.

Jeśli martwisz się stłoczonymi lub krzywymi zębami, albo dodatkowymi przestrzeniami między zębami, skontaktuj się z PERFECT TEETH na bezpłatną konsultację ortodontyczną i znajdź dentystę online tutaj. Twój dentysta sprawdzi stan zdrowia Twoich zębów, dziąseł i jamy ustnej oraz przedstawi zalecenia, aby zapewnić Ci bezpieczne, zdrowe i skuteczne leczenie ortodontyczne, niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz.

Recenzja: Dr Ted Moore, ortodonta w PERFECT TEETH - Monaco.

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować