Twarda prawda o chorobie dziąseł w Nowym Meksyku

13 marca 2022
1 marca 2019 r.

Jeśli mieszkasz w Nowym Meksyku, może Cię zaskoczyć fakt, że prawdopodobieństwo wystąpienia u Ciebie wystąpienia choroby dziąseł niż u innych osób w kraju. Dlaczego? I co możesz zrobić z tym zrobić? Pomożemy Ci odpowiedzieć na te pytania, więc jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz mieszka w Krainie Zachwytów, wiesz, jak nie tylko leczyć, ale i zapobiegać chorobom dziąseł i zachować zdrowy uśmiech.

Co to jest Co to jest choroba dziąseł?

Dziąsła Choroba dziąseł to stan charakteryzujący się zaczerwienionymi, opuchniętymi lub zapalonymi dziąsłami, które krwawią podczas szczotkowania. Nagromadzenie płytki nazębnej i kamienia nazębnego, lepkich substancji, które przyczepiają się do zębów, zatrzymują bakterie i to właśnie one powodują Zapalenie dziąseł. Wczesny początek choroby dziąseł nazywany jest zapaleniem dziąseł. Jeśli nieleczona, postęp zapalenia dziąseł nazywany jest chorobą przyzębia.

Choroba przyzębia może prowadzić do utraty zębów, a niestety, brak zębów może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych. W rzeczywistości, nawet we wczesnych stadiach zapalenia dziąseł, zapalenie i choroby dziąseł są ściśle powiązane z wyższymi wskaźnikami zachorowalności na cukrzycę, choroby serca, chorobę Alzheimera, raka, udar mózgu i inne.

Regularna pielęgnacja jamy ustnej, taka jak szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, codzienne używanie nici dentystycznej i płynu do płukania ust, regularne żucie gumy bez cukru oraz wizyty u dentysty dwa razy w roku pomagają utrzymać choroby dziąseł w ryzach.

Dlaczego Choroby dziąseł w Nowym Meksyku są tak powszechne?

Według badań przeprowadzonych w 2016 r. przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC), Nowy Meksyk i Hawaje przodują w kraju pod względem przypadków chorób dziąseł. Ale dlaczego?

Niestety, stwierdzono korelację między regionami o wyższym stężeniu palaczy, niższym statusie społeczno-ekonomicznym i mniejszościami etnicznymi, w tym regionami położonymi wzdłuż granicy z Meksykiem i rezerwatami rdzennych Amerykanów. Zależność ta jest jeszcze większa w przypadku ograniczonego dostępu do opieki stomatologicznej, a takie właśnie warunki występują w Nowym Meksyku.

Mieszkańcy Nowego Meksyku mają również wyższy poziom zachorowań na choroby układu krążenia, cukrzycę, raka i inne choroby związane z ogólnoustrojowym stanem zapalnym, takim jak ten występujący w przypadku chorób dziąseł. Dobra wiadomość jest taka, że mieszkańcy Nowego Meksyku mogą zacząć dostrzegać poprawę ogólnego stanu zdrowia, zwalczając chorobę dziąseł.

Jak PERFECT TEETH może pomóc

Jako zaufany dostawca usług stomatologicznych dla mieszkańców Nowego Meksyku od 1997 roku, zdrowie naszej społeczności jest dla nas ważne. PERFECT TEETH świadczy usługi stomatologiczne dla tysięcy pacjentów w Nowym Meksyku i jest zaangażowany w pomoc mieszkańcom Nowego Meksyku w utrzymaniu zdrowia poprzez zapewnienie wysokiej jakości opieki stomatologicznej w przystępnej cenie.

Niezależnie od tego, czy posiadasz ubezpieczenie stomatologiczne, czy też nie, możemy pomóc w opracowaniu planu leczenia i planu płatności, który pomoże Ci uzyskać opiekę, jakiej potrzebujesz, aby zwalczyć choroby dziąseł, utratę zębów, a nawet zmniejszyć szanse na rozwój innych chorób, takich jak choroby serca, cukrzyca czy choroba Alzheimera.

Nasi dentyści troszczą się o zdrowie Twoich zębów i podchodzą do opieki nad wszystkimi pacjentami z życzliwością i troską. Twoje opcje opieki zostaną wyjaśnione bez osądu, ale raczej z wdzięcznością, że robisz pierwszy krok w kierunku poprawy swojego zdrowia, niezależnie od aktualnej opieki lub warunków. Przyjmujemy pacjentów w każdym wieku w ramach profilaktycznej opieki stomatologicznej, uzupełniającej opieki stomatologicznej, chirurgii jamy ustnej i stomatologii estetycznej.

Już dziś znajdź online gabinet stomatologiczny PERFECT TEETH w Nowym Meksyku. Razem możemy zwalczyć choroby dziąseł w Nowym Meksyku!

Recenzja przygotowana przez dentystę z Albuquerque, Dr. Thomas Lantz z PERFECT TEETH - Four Hills.

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować