Rzeczy, których możesz nie wiedzieć o świadczeniach dentystycznych Medicaid

7 lutego 2022
1 lipca 2019 r.

Czy uwierzylibyście, że ponad 28 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych ma świadczenia stomatologiczne poprzez Medicaid? To bardzo dużo ludzi! Jeśli jesteś jednym z nich, odpocznij, nie jesteś sam. Podczas gdy Medicaid jest nieocenionym planem opieki zdrowotnej, który pomógł milionom Amerykanów uzyskać opiekę medyczną i stomatologiczną, której potrzebują, może być również mylący i trudny do nawigacji.

Podstawy świadczeń stomatologicznych Medicaid

Podczas gdy przekopanie się przez wszystkie zasady i przepisy dotyczące Medicaid zajęłoby resztę roku. zasad i przepisów otaczających Medicaid, wykopaliśmy kilka podstawowych rzeczy których możesz nie wiedzieć o Medicaid świadczenia stomatologiczne.

  • Medicaid świadczeń stomatologicznych nie są wymagane dla dorosłych - podczas gdy 46 stanów i Dystrykt Kolumbii oferują pewien poziom Medicaid świadczeń stomatologicznych dla dorosłych, nie wszystkie państwa to robią. Co prowadzi nas do naszego następnego faktu.
  • Medicaid dentystyczne świadczenia różnią się w zależności od stanu - w niektórych przypadkach bardzo. W niektórych stanach, takich jak Arizona, Medicaid dentystyczne świadczenia tylko oferuje świadczeń awaryjnych, podczas gdy inne państwa, takie jak Nowy Meksyk oferują znacznie bardziej rozbudowane korzyści, w tym profilaktyczne i specjalistycznej opieki stomatologicznej.
  • Medicaid dentystyczne świadczenia mogą się różnić w ramach państwa - z rozszerzeniem zasięgu Medicaid w 2016 roku, niektóre państwa zapewniają dodatkowe korzyści dla oryginalnej populacji Medicaid, że rozszerzona populacja nie otrzymuje.
  • Świadczenia stomatologiczne Medicaid często nie są nazywane Medicaid - nazwy planów różnią się znacznie w zależności od stanu, ale ostatecznie są finansowane w ramach Medicaid.
  • Lata planu różnią się w zależności od stanu - w niektórych stanach, Medicaid dentystycznych świadczeń są obliczane w rocznicę rejestracji; w innych, okres świadczenia resetuje się w tym samym dniu każdego roku. Na przykład, w Kolorado, Medicaid dentystyczne świadczenia odnawiają się co roku1 lipca.
  • Tylko 20% dentystów w całym kraju akceptuje Medicaid - jest to wybrana grupa, do której jesteśmy dumni, że możemy należeć! Wybrane praktyki PERFECT TEETH w Kolorado i Nowym Meksyku akceptują Medicaid.

Niewiarygodnie, każdego roku, miliony Medicaid dentystycznych świadczeń dolary iść niewykorzystane. Nie pozwól, aby to się Tobie przytrafiło! Jeśli masz świadczenia stomatologiczne w ramach Medicaid, upewnij się, że korzystasz z nich, aby utrzymać usta i siebie w zdrowiu. Jeśli masz pytania na temat Medicaid świadczeń stomatologicznych w Kolorado lub Nowym Meksyku, lub trzeba zaplanować następną wizytę u dentysty, chętnie pomożemy! Znajdź dentystę Medicaid w Nowym Meksyku lub Kolorado za pomocą naszej interaktywnej strony internetowej znajdź dentystę - upewnij się, że zaznaczyłeś pole "Akceptuje Medicaid".

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować