Czujesz się wyczerpany? 11 porad dla kobiet dotyczących snu

9 lutego 2022
15 maja 2019 r.

Wszyscy wiemy, że powinniśmy uzyskać od siedmiu do dziewięciu godzin snu każdej nocy, ale ilu z nas faktycznie to robi? Nie prawie wystarczająco. Według National Sleep Foundation, przeciętna kobieta w wieku 30-60 lat śpi tylko 6 godzin i 40 minut na noc, a jako mama, ten sen jest często przerywany. Poza tym, że jesteśmy senne i marudne, konsekwencje niewystarczającej ilości snu są realne: słaba koncentracja, gorsza wydajność w pracy i większe ryzyko wypadków.

Co ma zrobić zmęczona kobieta? Tutaj 11 wskazówek dotyczących snu dla kobiet i mam, od których możesz zacząć.

Porady dla kobiet dotyczące snu w ciągu dnia

1.Budzenie się o tej samej porze każdego dnia -

Nasze ciała mają naturalny rytm snu, który naśladuje wschód i zachód słońca. Codzienne wstawanie i kładzenie się spać o tej samej porze wspomaga ten wzorzec organizmu i ułatwia zasypianie i budzenie się.

2. Wyjdź na zewnątrz i ciesz się promieniami słońca.

Słońce nie tylko świetnie podnosi poziom witaminy D i nastrój, ale badania wykazały, że osoby, które otrzymują dwie godziny jasnego światła (słońce, lampa słoneczna lub światło naturalne) każdego dnia, zwiększają zarówno ilość, jak i jakość snu.

3. Ćwiczregularnie -

Wykazano, że regularne ćwiczenia mają ogromne korzyści zdrowotne, w tym lepszy sen. W rzeczywistości, badania wykazały, że codzienne ćwiczenia były bardziej skuteczne w pomaganiu ludziom zasnąć konsekwentnie niż większość leków nasennych, tak długo, jak ćwiczenia nie były wykonywane tuż przed snem. Image Credit: https://myfitstation.com/

4. Skróć lub pomiń drzemki -

Jesteś zwolennikiem drzemek? Rozważ skrócenie drzemek do 30 minut lub mniej, albo pominięcie ich w ogóle. Dłuższe lub sporadyczne drzemki mogą zakłócić twój wewnętrzny zegar, ale ci, którzy mają regularny nawyk krótkich drzemek, nie wydają się mieć tyle samo problemów z bezsennością.

5. Ogranicz kofeinę późno w ciągu dnia -

Podczas gdy możesz cieszyć się filiżanką kawy z rana, będziesz chciał ograniczyć kofeinę późno w ciągu dnia. Nawet kobiety, które nie wierzą, że kofeina ma na nie wpływ, zgłaszają lepszy sen po przejściu na kawę bezkofeinową na sześć - osiem godzin przed snem.

Wieczorne Porady Sen dla Kobiet

6. Unikaj alkoholu i nikotyny

- wykazano, że oba te czynniki mają negatywny wpływ na sen, więc ich unikanie, zwłaszcza przed snem, może pomóc w zmniejszeniu bezsenności.

7. Unikaj jedzenia i picia przed snem.

Oprócz pominięcia wieczornej dawki kofeiny, unikaj jedzenia lub picia czegokolwiek w ciągu godziny przed snem. W ten sposób ograniczysz wydzielanie przez organizm hormonów, które mogą nie pozwalać Ci zasnąć, lub potrzebę pójścia do łazienki, która zakłóca sen i może powodować trudności z ponownym zaśnięciem.

8. Wyłączaj urządzeniaelektroniczne wieczorem -

Jasne światło w ciągu dnia jest dla Ciebie dobre, ale światło w nocy, zwłaszcza niebieskie światło z urządzeń elektronicznych, takich jak telefony komórkowe, telewizory i tablety, może zmylić Twój mózg i sprawić, że uwierzysz, że słońce nadal świeci. Przygaś światła i wyłączaj urządzenia co najmniej dwie godziny przed snem, aby lepiej spać.

9. Ustal rutynę przed snem.

Rutyna przed snem może pomóc oczyścić umysł i zrelaksować się, aby przygotować mózg i ciało do snu. Możesz rozważyć nową praktykę, która lepiej wspiera odpoczynek, np. medytację, kąpiel/prysznic, ćwiczenia relaksacyjne, pisanie dziennika, słuchanie muzyki lub czytanie.

10. Rozważ suplementy

. Niektórzy ludzie odkryli wielką wartość w przyjmowaniu suplementów wspomagających sen, takich jak melatonina, miłorząb japoński, magnez, korzeń waleriany, L-teanina, a nawet olejek eteryczny z lawendy. Poszukaj informacji na ten temat i skonsultuj się z lekarzem w sprawie swoich konkretnych potrzeb.

11. Spraw, by Twoja sypialnia była oazą snu

. Zrób wszystko, aby Twoja sypialnia stała się optymalną strefą snu: ogranicz światło (zarówno ze źródeł zewnętrznych, jak i z urządzeń elektronicznych), ustaw komfortową temperaturę i ogranicz hałas. Rozważ użycie "białego szumu", jeśli musisz stworzyć jakiś dźwięk lub zagłuszyć inny. Dobrej jakości materac i poduszka, a nawet poduszka między kolanami mogą pomóc w zapewnieniu wspaniałego nocnego odpoczynku.

Więc panie, jeśli jesteś w ciągłym stanie zmęczenia, nadszedł czas, aby dokonać pewnych zmian! Przyjęcie niektórych z tych wskazówek snu dla kobiet może pomóc zapewnić, że jesteś dobrze wypoczęty, szczęśliwszy i zdrowszy kobieta.


Zaniedbujesz coś więcej niż tylko dobry odpoczynek w nocy? Pozwól nam pomóc Ci być najzdrowsze ty i zaplanować następny stomatologicznych kontroli. Po tym wszystkim, zdrowy uśmiech prowadzi do zdrowszego Ciebie! Znajdź gabinet stomatologiczny PERFECT TEETH w Kolorado, Nowym Meksyku, lub Arizonie dzisiaj.

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować