Jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów?

15 lutego 2022
13 grudnia 2019 r.

Kiedy ostatni raz wymieniłeś swoją szczoteczkę do zębów? Wyrzucamy przeterminowaną żywność, uzupełniamy witaminy i suplementy oraz często wymieniamy nasze produkty kosmetyczne, ale jeśli chodzi o zdrowie i urodę, to nasza higiena jamy ustnej nie otrzymuje tyle uwagi lub myśli, co inne obszary naszego reżimu. Istnieją jednak ważne zasady i wskazówki, których należy przestrzegać, aby zachować optymalny stan zdrowia zębów.

Kiedy należy wymieniać szczoteczkę do zębów?

Większość dentystów oraz Amerykańskie Stowarzyszenie Dentystyczne (ADA), zaleca wymianę szczoteczki do zębów co 3 miesiące. Z biegiem czasu, szczoteczki do zębów ulegają normalnemu zużyciu i stają się mniej skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej z zębów i dziąseł. Badania wykazały, że około 3 miesiące to czas kiedy włosie szczoteczki łamie się i traci skuteczność.

Kolejną kwestią, o której zazwyczaj nie myślimy o tym (i prawdopodobnie nie lubimy o tym myśleć) jest to, że zarazki mogą się ukrywać i gromadzić się we włóknach szczoteczki do zębów. To sprawia, że ważne jest, aby wymieniać szczoteczkę do zębów po przeziębieniu lub ryzykować ponowną infekcję.

Grzyby i bakterie mogą również rozwijać się we włosiu jeśli nie będzie się o nie odpowiednio dbać. Po użyciu upewnij się, że dokładnie wypłukałeś i wysuszyłeś szczoteczkę. szczoteczkę do zębów, przechowując ją odkrytą w pozycji pionowej i trzymając ją z dala od innych używanych szczoteczek. z dala od innych używanych szczoteczek do zębów. Podczas podróży pamiętaj o przykryciu główki główkę szczoteczki, aby ją chronić i ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazków.

Jeśli nie pamiętasz dokładnie, ile czasu minęło, zwróć szczególną uwagę na stan główki szczoteczki - czy włókna czy włosie jest zużyte, wachlarzowate lub postrzępione, a zwłaszcza, czy widzisz ciemne zmiany koloru, co jest oznaką pleśni.

Co się stanie, jeśli nie będę wymieniać szczoteczki do zębów wystarczająco często?

Jeśli wiedza o tym, że bakterie i grzyby gromadzą się na włosiu Twojej szczoteczki do zębów nie jest wystarczającym powodem, aby częściej wymieniać Jeśli wiedza o tym, że bakterie i grzyby gromadzą się na włóknach szczoteczki nie jest wystarczającym powodem, aby częściej wymieniać szczoteczkę do zębów, istnieje również wiele innych zagrożeń i mało zachęcających związanych z niewymienianiem szczoteczki do zębów. Jedno z zagrożeń obejmuje uszkodzenie dziąseł, ponieważ stare szczoteczki stają się nieskuteczne w usuwaniu płytki nazębnej z zębów, co prowadzi do powstawania dziąseł. z Twoich zębów, co prowadzi do zapalenia dziąseł. Nieleczone zapalenie dziąseł prowadzi do infekcji, co może spowodować wypadanie zębów.

Co gorsza, możesz się zarazić zachorować od nadużywania szczoteczki do zębów (patrz: gromadzenie się bakterii i grzybów), na Twojej szczoteczka do zębów może porosnąć pleśnią lub, co może być najmniej atrakcyjne, możesz połknąć niechciane cząsteczki, jeśli przechowujesz ją w pobliżu toalety.

Nie wiem jak Ty, ale ja idę teraz wymienić moją szczoteczkę do zębów i umówić się z moim dentystą na głębokie czyszczenie.

Co należy wziąć pod uwagę podczas zakupów produktów stomatologicznych?

Podczas następnej kontroli i czyszczenia zębów zapytaj swojego dentystę o zalecenia dotyczące tego, co powinieneś kupić w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby. indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia jamy ustnej itp.

Niektóre z powszechnych sugestii wśród specjalistów stomatologów są następujące: szukaj szczoteczek do zębów z miękkim włosiem, ponieważ twarde włosie uszkadza zęby i dziąsła, wybierać szczoteczki o takiej wielkości główki, która dotyka jednego lub dwóch zębów jednocześnie, używać pasty do zębów zawierającej fluor zatwierdzonej przez ADA, rozważyć używać pasty do zębów zawierającej fluor, zatwierdzonej przez ADA, rozważyć rozważ użycie płynu do płukania ust, aby jeszcze skuteczniej zwalczać płytkę nazębną i zapalenie dziąseł, i nie zapomnij o nici dentystycznej!

Rozważ zainwestowanie w elektryczną szczoteczkę do zębów, ponieważ udowodniono, że poprawia ona stan zdrowia jamy ustnej w stopniu większym niż szczoteczka manualna. usuwając płytkę nazębną, redukując zapalenie dziąseł i eliminując przebarwienia zębów. Wykazano również, że minimalizują one ilość płytki nazębnej na zębach osób z paradontozą choroby przyzębia.

Dowiedz się, jakie produkty najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom najlepiej, i nie zapomnij poprosić swojego dentystę o rekomendacje.

Potrzebujesz dentysty? Chętnie się z Tobą spotkać. Umów się na wizytę w swoim lokalnym gabinecie PERFECT ZĘBY.

Autor

Michał Sowiński

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować