Co należy, a czego nie należy robić, aby uzyskać hollywoodzki uśmiech

28 kwietnia 2021

Utrzymanie zdrowego, pięknego uśmiechu jest głównie o tym, jak dbać o swoje zęby. Jeśli chcesz chronić swoje zęby i zachować Hollywood-worthy uśmiech, ważne jest, aby zrobić to, co twój dentysta mówi. Właściwa opieka stomatologiczna jest krytyczna dla zdrowia zębów, dla zdrowia ciała, a nawet dla statusu społecznego. Gwiazdy Hollywood zazwyczaj mają najprostsze, najbielsze i najpiękniejsze zęby, jakie kiedykolwiek widziałeś, i są dwa powody, dla których tak jest. Po pierwsze, dbają o swoje zęby. Po drugie, kiedy potrzebują dodatkowej pomocy, wiedzą, aby skorzystać z usług stomatologii estetycznej. Niezależnie od tego, czy jesteś na czerwonym dywanie w Hollywood, czy na czerwonym dywanie w życiu osobistym, oto jak sprawić, by Twoje perłowe biele błyszczały, abyś mogła wyglądać absolutnie najlepiej.

Oto lista co należy robć, aby utrzymać zdrowe zęby:

  • TAK szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie. Poświęć na szczotkowanie dwie pełne minuty dwa razy dziennie, aby uzyskać optymalną czystość zębów. Szczotkowanie jest szczególnie ważne po zjedzeniu słodkich pokarmów, ponieważ cukier osadza się na zębach i niszczy szkliwo, powodując w końcu ubytki.
  • NIE szczotkuj zębów zbyt mocno. Używanie szczoteczek o właściwościach ściernych lub zbyt mocne szczotkowanie może porysować szkliwo zębów, które z czasem może się zniszczyć. Zbyt mocne szczotkowanie może również uszkodzić Twoje dziąsła, a słabe dziąsła prowadzą do słabszych zębów i słabszego uśmiechu.
  • UŻYWAJ nici dentystycznej raz dziennie. Dwa razy dziennie jest nawet lepiej. Szczotkowanie zębów nie jest wystarczające, ponieważ cząsteczki jedzenia mogą utknąć między zębami. Możesz zdecydować się na nitkowanie zaraz po szczotkowaniu lub tuż przed, ale zdecydowanie pamiętaj, aby to robić.
  • Uczęszczaj regularnie do dentysty. Regularne czyszczenie zębów i badania kontrolne są niezbędne do utrzymania prawidłowego stanu zdrowia jamy ustnej.

fotel dentystyczny

  • NIE WOLNO wkładać do ust przedmiotów takich jak długopisy czy ołówki. Jest to nie tylko zły nawyk, ale również jest to trudne dla Twoich zębów i może je uszkodzić.
  • NIE WOLNO zaciskać szczęki ani zgrzytać zębami. Zmuszanie zębów do zgrzytania o siebie w ten sposób jest dla nich naprawdę szkodliwe. Jeśli będziesz to robić zbyt często, Twoje zęby w końcu zaczną pękać i łamać się. Wykonany na zamówienie ochraniacz na zęby może ochronić je przed zgrzytaniem w nocy.
  • NIE ŻUJ lodu ani nie obgryzaj paznokci. Oba te czynniki mogą spowodować pęknięcia, złamania lub inne uszkodzenia zębów.
  • NIE PIJ kawy, herbaty i napojów gazowanych. Unikanie tych napojów może być trudne, ale te napoje szkodzą Twoim zębom! Nie tylko mogą one odbarwić zęby, ale także zniszczyć szkliwo. Jeżeli zdecydujesz się wypić jeden z tych napojów, które niszczą zęby, pij je przez słomkę, aby zminimalizować narażenie zębów.
  • NIE UŻYWAJ swoich zębów jako narzędzia. Otwieranie opakowań zębami, trzymanie przedmiotów zębami lub rozrywanie czegokolwiek zębami może spowodować wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zrujnować Twój uśmiech.

Autor

Michał Sowiński

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować