Jakie są korzyści z sieci dostawców usług stomatologicznych?

27 października 2021

Jeśli masz jakiekolwiek ubezpieczenie dentystyczne, ubezpieczenie zdrowotne lub zniżkowy plan dentystyczny, możesz być zaznajomiony z sieciami dostawców. Sieć dostawców to po prostu lista lekarzy, dentystów lub placówek, które mają umowę z Twoim programem zdrowotnym lub dentystycznym, aby oferować członkom programu usługi po uzgodnionej cenie.

Ale dlaczego one istnieją? Dlaczego sieci dostawców są konieczne? Czy nie mogę korzystać z usług dowolnego dentysty lub lekarza?

W otrzymujemy to pytanie często, gdy zainteresowane osoby i rodziny pytają nas o nasze plany rabatowe, więc pomyśleliśmy, że pomocne będzie podzielenie się kilkoma informacjami na temat sieci dostawców: jak one działają, dlaczego istnieją i jak można łatwo przejść do jednego z tych dostawców.

Jak działają sieci dostawców?

Dostawcy w sieci

W przypadku dentystycznych planów ubezpieczeniowych, istnieją dostawcy w sieci i poza siecią. Dostawcy w sieci mają umowę z firmą ubezpieczeniową. Umowa ta stanowi, że gabinet stomatologiczny może obciążyć Cię tylko pewną kwotą w czasie wizyty, a następnie musi zgłosić roszczenie do firmy ubezpieczeniowej, aby ta wypłaciła mu resztę.

Dostawcy spoza sieci

Dostawcy spoza sieci nie mają umowy z Twoją firmą ubezpieczeniową. Mogą oni obciążyć Państwa, pacjenta, pełną kwotą za usługę w momencie wizyty, po której mogą Państwo zgłosić roszczenie do swojej firmy ubezpieczeniowej. Twoje ubezpieczenie może zwrócić Ci część rachunku lub jego brak. Będzie to zależało od kilku czynników, w tym: firmy ubezpieczeniowej, z której usług korzystasz, leczenia, które otrzymałeś i całkowitego kosztu wizyty.

Sieć dostawców usług dentystycznych w planach rabatowych

Dyskontowe plany dentystyczne działają nieco inaczej niż tradycyjne plany ubezpieczenia dentystycznego, ponieważ NIE są one ubezpieczeniem. Dyskontowe plany dentystyczne wykorzystują sieci dentystów, którzy zgadzają się oferować zniżkowe stawki usług (zniżki, które widzisz na przykład na tabeli opłat 1Dental) bezpośrednio członkom planu. Istnieje kilka powodów, dla których dentyści zgadzają się na to, o czym powiem więcej poniżej, ale jest to coś, co faktycznie przynosi korzyści zarówno pacjentowi, jak i dentyście.

Dentyści w sieci zawarli umowę, aby zaoferować te obniżone opłaty. Oszczędności można uzyskać tylko u dentysty w ramach sieci, ponieważ dentyści spoza sieci nie zgodzili się na oferowanie obniżonych stawek.

Dlaczego istnieją sieci usługodawców?

Jest kilka powodów, dla których firmy ubezpieczeniowe chcą, aby ich członkowie pozostali w sieci:

  1. Dostawcy w sieci spełniają ich standardy jakości, więc wiedzą, że będą dobrym źródłem informacji dla swoich członków. Opieka w sieci jest tańsza dla członka i ubezpieczyciela. Jeśli członek pójdzie do dostawcy spoza sieci, zapłaci więcej z góry, a ubezpieczyciel zapłaci więcej później.

Dla planów dentystycznych z rabatem, dentyści, którzy są na naszej liście dostawców zgodzili się zaoferować niższe rabaty. Dentyści zgadzają się na ten układ z kilku powodów:

  1. Dołączają do dużej sieci, która ma miliony członków, co pomaga im przyciągnąć więcej klientów do swojej praktyki. Administratorzy w gabinetach dentystycznych nie muszą spędzać tyle czasu próbując skontaktować się z tradycyjnymi firmami ubezpieczeniowymi w celu uzyskania zwrotu kosztów za swoją praktykę i zamiast tego mogą otrzymać zapłatę natychmiast. W przypadku wielu dyskontowych planów stomatologicznych (takich jak Plan 500 Careington), pacjenci mogą korzystać z planu od razu po uzyskaniu członkostwa. Nie mają one żadnych okresów oczekiwania, więc dentyści nie muszą odrzucać pacjentów, jeśli nie otrzymali jeszcze informacji od firmy ubezpieczeniowej. Dentyści są w stanie zwiększyć liczbę akceptacji planów leczenia (liczba planów leczenia, które proponują pacjentom, a które są następnie akceptowane przez pacjenta), ponieważ leczenie jest bardziej przystępne cenowo, więc pacjenci są bardziej skłonni do powrotu i wykonania tych zabiegów. Są one w stanie poświęcić mniej czasu na marketing i więcej czasu na zapewnienie wysokiej jakości opieki dla swoich pacjentów, ponieważ rabat dentystyczny firma plan jest już pomaga im w tym, po prostu będąc członkiem planu.

Jako takie, członkowie planu dentystycznego powinny odwiedzić dentystę w ich planu sieci dostawców. Z ponad 90.000 punktów dostępu do dentysty w USA, które akceptują plany 1Dental, znalezienie dentysty w naszej sieci powinno być łatwe do zrobienia. Jeśli jednak masz z tym problem, zadzwoń do nas pod numer 855-772-4512, abyśmy mogli pomóc Ci znaleźć dentystę.

Dentyści, którzy nie są częścią wielu sieci 1Dental mogą ubiegać się o przyłączenie do sieci i rozpocząć proces weryfikacji.

Chcemy mieć pewność, podobnie jak większość administratorów sieci, że polecani przez nas dentyści są wysokiej jakości i posiadają certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu stomatologa. Dlatego każdy dentysta przechodzi przez proces weryfikacji. Jeśli masz dentystę, którego kochasz, rozważ polecenie go/jej do sieci dostawców 1Dental!

Jak ułatwić sobie przejście od jednego dentysty do drugiego?

Jeśli masz ubezpieczenie, odwiedź stronę internetową swojej firmy ubezpieczeniowej, aby sprawdzić, którzy dentyści są w ich sieci. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących wyboru dentysty korzystającego z planu rabatowego 1Dental i przejścia do tego gabinetu. Niektóre z tych samych zasad można zastosować przy wyborze innego dentysty korzystając z własnego ubezpieczenia dentystycznego lub dyskontowego planu dentystycznego.

Wybór nowego dentysty z wykorzystaniem planu dentystycznego 1Dental's Discount Dental Plan

Jeśli chcesz zmienić dentystę, aby skorzystać z oszczędności w ramach swojego planu dentystycznego, oto kilka kroków, które pomogą Ci przejść do nowego dentysty w pobliżu:

  1. Wejdź na stronę dostawcy 1Dental, wpisz swój kod pocztowy, rodzaj planu i rodzaj dentysty, do którego chciałbyś się udać, a pojawi się lista dentystów do wyboru. Zapisz kilka nazwisk dentystów, którzy są blisko Twojego miejsca zamieszkania. Zapytaj przyjaciół i rodzinę, czy słyszeli o tym dentyście i co o nich sądzili. Poszukaj w internecie opinii na temat dentysty.

Chociaż sprawdzamy naszych dentystów, którzy są wymienieni w naszej sieci dostawców, zawsze dobrze jest dołożyć należytej staranności w znalezieniu odpowiedniego dentysty dla siebie. Czy są oni otwarci w weekendy? Czy są otwarci do późna w dni powszednie, czy otwierają się wcześnie, abyś mógł zdążyć do dentysty przed lub po pracy? Czy mają dobry kontakt z dziećmi?

Dokonywanie zmian

To, że odwiedzasz nowego dentystę, nie oznacza jeszcze, że musisz porzucić swojego starego. Wypróbuj nowego dentystę i zobacz, jak Ci się podoba. Być może będziesz musiał odwiedzić kilku różnych, ale być może znajdziesz kogoś, kogo naprawdę polubisz, tak samo lub nawet bardziej jak swojego poprzedniego lekarza lub dentystę!

Kiedy odwiedzisz nowe biuro, upewnij się, że powiesz administratorowi o tym, w jakim biurze byłeś poprzednio. Mogą oni być w stanie wyciągnąć twoje dane, aby nie musieli wszystkiego robić od nowa. Niektórzy dentyści mogą chcieć iść do przodu i zrobić wszystkie nowe zdjęcia rentgenowskie chociaż. Porozmawiaj z dentystą, aby się tego dowiedzieć, ale jeśli masz taką możliwość, daj im znać, co wolałbyś, aby zrobili.

Dowiedz się więcej na: http://krakdental.pl

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować