Wiosenne sprzątanie nie jest tylko dla twojego domu

14 października 2020

Ah, wiosna jest w powietrzu. Czas zakwitu kwiatów i próżniaków do buczenia. Ludzie na całym świecie borykają się z ohydnymi zadaniami związanymi z czyszczeniem filtrów, pajęczyną i porządkowaniem półek. Im dłużej trwa sprzątanie, tym bardziej czują się zdeterminowani, by nadążyć za sprzątaniem w nadchodzących miesiącach, więc nie są tak zawaleni tym razem w przyszłym roku.

Dr Sands z Beverly Hills, dentysta kosmetyczny, mówi, że podobnie jak w domu, Twoje usta mogą być gospodarzem niechcianych śmieci, które zbierane są przez cały rok. Codzienne zwyczaje, takie jak nie szczotkowanie zębów wystarczająco długo, nie używanie nici dentystycznej lub po prostu zaniedbywanie tego, co należy zrobić dla ogólnego utrzymania jamy ustnej, mogą doprowadzić do powstania przytłaczającego bałaganu wypełnionego bakteriami. Ten bałagan może prowadzić do infekcji, co może prowadzić do zapalenia dziąseł, które jest związane z próchnicą zębów i wszelkiego rodzaju innymi problemami zdrowotnymi. Czy jest lepszy czas niż wiosna, by oczyścić te wszystkie trudno dostępne miejsca i na dobre porzucić te złe nawyki?

Pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego zdrowia jamy ustnej, jest wizyta u higienistki stomatologicznej. Może ona zeskrobać nagromadzoną płytkę nazębną, która jest prawie niemożliwa do uzyskania przy pomocy samej szczoteczki. Dokładne rutynowe badanie kontrolne zapewni Twojej jamie ustnej doskonały początek świeżego zestawu codziennych nawyków higienicznych. Ale najpierw potrzebne będą odpowiednie środki czyszczące.

Właściwe wiosenne narzędzia czyszczące dla zdrowia jamy ustnej

  • Powinieneś otrzymywać nową szczoteczkę do zębów co trzy do czterech miesięcy, a jeśli będziesz regularnie umawiać się na wizyty dentystyczne co sześć miesięcy, mogą one służyć jako pomocne przypomnienie, na wypadek gdyby zużyte włókna szczoteczki nie przypominały Ci o tym wcześniej. Wybierz fantazyjną elektryczną szczoteczkę do zębów, która wykona wiele pracy za Ciebie, lub kup zwykłą szczoteczkę z miękkim, nylonowym włosiem, które rozciąga się na końcu, aby dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków. Każdy z tych typów szczoteczki działa dobrze, aby wykonać pracę.
  • W tym czasie możesz również kupić nową pastę do zębów. Upewnij się, że regularnie otrzymujesz pastę antyodblaskową, która zawiera chlorheksydynę, która pomaga zapobiegać tworzeniu się płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Jeśli masz wrażliwość na zęby lub chciałbyś otrzymać pastę do zębów z wybielaczem, poproś dentystę o sugestie. Czasami pasta do zębów z wybielającymi środkami chemicznymi może być ścierna do szkliwa, co może nie być dla Ciebie najlepsze w zależności od stanu zdrowia Twoich zębów.
  • Trzecim narzędziem w wiosennym czyszczeniu trifecta jest nić dentystyczna. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj nici dostaniesz, o ile na pewno będziesz jej używać codziennie. Nić dentystyczna usunie płytkę nazębną spod linii dziąseł - obszar, w którym rozwija się zapalenie dziąseł i gdzie zazwyczaj brakuje szczoteczki do zębów.

Kiedy już będziesz miała odpowiednie narzędzia czyszczące, możesz rozpocząć nowy schemat pielęgnacji jamy ustnej, polegający na szczotkowaniu zębów dwa razy dziennie i nitkowaniu zębów codziennie. Wspaniale jest również rozwijać świadomość tego, co jesz i jaki ma to wpływ na Twoje zdrowie jamy ustnej. Skrobia, pokarmy zawierające cukier powodują powstawanie kamienia nazębnego i mogą pogarszać przebieg wszelkich infekcji. Jedzcie te pokarmy z umiarem. Jeszcze lepiej, zastąpić je kilkoma zdrowymi owocami i warzywami. Podczas żucia w jamie ustnej wytwarzana jest dodatkowa ślina, która ogranicza gromadzenie się bakterii.

Autor

Piotr Kaczmarek

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować