5 rzeczy, które warto wiedzieć o opiece stomatologicznej w 2021 r.

16 października 2021

Wraz z początkiem nowego roku, wiele osób stara się skorzystać z okazji, aby ich życie - lub zęby - w porządku. Ale nie jest tajemnicą, że logistyka pracy dentysty - rabaty, wizyty, rachunki - może być przytłaczająco mylące czasami. Aby być pomocne, chcemy dać ci "heads up" z niektórych przewidywanych zmian w świecie zdrowia i stomatologii na 2021 rok.

1. Zmiany w kodeksie ADA dla procedur stomatologicznych

W dniu 1 stycznia 2021 roku, trzydzieści dziewięć kodów procedur stomatologicznych ADA zostało zmienionych, a dziewiętnaście nowych kodów zostało dodanych. Wraz z tymi zmianami, było osiem kodów, które zostały usunięte i nie są już w użyciu. Jest to ważne zarówno dla dentystów, jak i konsumentów, aby wiedzieć.

2. Aktualizacje Obamacare

Przegląd stawek

Zgodnie z Obamacare (znany również jako Affordable Care Act, lub ACA), ubezpieczyciele, którzy planują zwiększyć składki planu będzie zobowiązany do przedstawienia nowych stawek do stanu lub rządu federalnego do przeglądu. Jeżeli wzrost stawek jest mniejszy niż 10%, ubezpieczyciele nie będą musieli poddawać swoich stawek przeglądowi.

Zasada 80/20

Aby zapobiec wzrostowi stawek ubezpieczeniowych w przyszłości, wprowadzono zasadę Medical Loss Ratio (lub 80/20 Rule). Reguła ta ma na celu ograniczenie tego, na co firmy ubezpieczeniowe mogą wydawać składki - wymaga ona, aby płaciły one co najmniej 80% dochodu na opiekę zdrowotną, jak również na działania mające na celu poprawę jakości. Oznacza to, że co najmniej 80% Twoich pieniędzy nie będzie wydawane na koszty administracyjne, ogólne czy marketingowe. Firmy, które sprzedają większym grupom muszą wydać co najmniej 85% składek.

Aby przeczytać więcej na temat zasady 80/20, spójrz na ten artykuł.

3. Technologia dentystyczna na 2021 r.

Podczas gdy nadal nie mamy hover-boardy jak Marty McFly myślał, technologia z 2021 roku ma być bardziej innowacyjne niż kiedykolwiek wcześniej. Wliczone w najnowsze technologie są elementy wymienione poniżej.

Inteligentna szczoteczka do zębów

Wraz z przyspieszonym rozwojem inteligentnych technologii - telefonów, telewizorów, zegarków - dlaczego nie dodać do tej listy "szczoteczek do zębów"? Produkowanych jest coraz więcej produktów do higieny jamy ustnej, które łączą się z Twoim telefonem lub tabletem i informują Cię o tym, jak dobrze myjesz zęby, a także zapewniają Ci rozrywkę, gdy to robisz. Przeczytaj szczegóły na temat kilku inteligentnych szczoteczek do zębów w naszym ostatnim poście, Co musisz wiedzieć o inteligentnej szczoteczce do zębów w 2021 roku.

Przyspieszona i wzmocniona elektrycznie remineralizacja (EAER)

Każdy ząb pokryty jest warstwą ochronną zwaną szkliwem. Kiedy ząb zaczyna próchnieć, szkliwo zużywa się i w końcu próchnica wnika głębiej, powodując ubytek. Remineralizacja to proces powrotu minerałów do struktury molekularnej samego zęba. Często do wspomagania remineralizacji stosuje się fluor, ale do pełnego wyleczenia ubytku zwykle potrzebne jest wypełnienie. Obecnie opracowywana jest jednak nowa technologia, która wykorzystuje prądy elektryczne do wprowadzania naturalnych minerałów z powrotem do uszkodzonego zęba - skutecznie lecząc drobne ubytki. Naukowcy twierdzą, że proces ten powinien być praktycznie bezbolesny, w przeciwieństwie do bardziej powszechnej opcji wiercenia. Oczekuje się, że ta najnowocześniejsza technologia pojawi się w gabinetach stomatologicznych w ciągu najbliższych 3 lat.

Wypełnienia z pokruszonego szkła bioaktywnego

Na Uniwersytecie Stanowym w Oregonie inżynierowie badają elementy szkła bioaktywnego (rodzaj pokruszonego szkła) w celu opracowania go do użytku stomatologicznego. Szkło to było już wcześniej wykorzystywane do celów medycznych, ale teraz jest traktowane jako ewentualna opcja wypełnienia zębów. Dlaczego? Materiał ten jest nie tylko niezwykle wytrzymały i trwały, ale zawiera również składniki, które zwalczają bakterie powodujące ubytki. W miarę kontynuacji badań, to bioaktywne szkło może stać się najlepszą opcją dla wypełnień zębów w późniejszych latach.

Elektroniczna dokumentacja medyczna

Technologia EHR (Electric Health Records) istnieje już od kilku lat, ale w miarę upływu czasu staje się coraz bardziej widoczna. Zasadniczo, technologia ta pozwala na automatyzację (elektroniczne zapisywanie) i konsolidację informacji o pacjencie. Przechowuje ona informacje takie jak zapisy pacjenta, historia choroby, raporty z postępów i inne. To było bardzo pomocne w świecie medycznym, aby utrzymać spersonalizowany raport dla każdego pacjenta z wszelkich niezbędnych informacji w jednym miejscu.

W kwietniu tego roku odbędzie się Dental Technology Showcase prezentujący więcej nadchodzących osiągnięć w świecie stomatologicznym.

4. Prognozy opieki stomatologicznej na rok 2021

Apex360, eNewsletter, zebrał spostrzeżenia od członków ich Editorial Advisory Board na temat postępów w branży stomatologicznej w 2021 roku. Każdy członek został również zapytany o to, jakie zmiany przewidują w 2021 roku.

Trendy z 2020 roku:

  • Pacjenci kładą większy nacisk i wartość na swoje doświadczenia w gabinecie podczas wizyty stomatologicznej. Dentyści i stomatologia jako całość są bardziej uznawani za istotną część w rozwiązywaniu problemów z oddychaniem podczas snu. Z technologicznego punktu widzenia, branża stomatologiczna coraz częściej korzysta z chmury. Nastąpił wzrost wzrostu korporacyjnych praktyk stomatologicznych. Oczekuje się, że tendencja ta utrzyma się w nadchodzącym roku.

Przewidywania na rok 2021:

  • Wymagania pacjentów będą rosły, w tym ludzie szukają wygody w ich doświadczeniach stomatologicznych - zarówno w biurze, jak i w domu. Technologia będzie się rozwijać i prezentować nowy sprzęt i możliwości dla świata zdrowia jamy ustnej, jak również umożliwiając dentystom sprostanie wymaganiom pacjentów. Dentyści będą mogli wykorzystać swoją wiedzę na temat zdrowia jamy ustnej, aby wnieść wkład nie tylko w branżę stomatologiczną, ale także w całą branżę medyczną. Organizacje wsparcia stomatologicznego (DSO) będą się nadal rozwijać i napędzać akwizycję. Dentyści będą musieli zdigitalizować swój marketing, korzystając z mediów społecznościowych. Ten "inbound marketing" może pomóc stomatologom w dotarciu do coraz większej liczby osób lokalnie, ponieważ ilość czasu spędzanego w sieci będzie tylko rosła. Oczekuje się, że nastąpią znaczące zmiany w polityce ubezpieczeń stomatologicznych.

W 2021 roku jesteśmy podekscytowani, aby zobaczyć, jakie zmiany zostaną wprowadzone w całej branży.

5. Wzrost korporacyjnej praktyki stomatologicznej

Jak wspomniano powyżej, wiele źródeł spodziewa się wzrostu Dental Support Organizations i praktyk korporacyjnych w 2021 roku. Zapoznaj się z definicjami różnych form praktyk stomatologicznych poniżej. (Definicje dostarczone przez dentaleconomics.com).

  • Tradycyjna: Dentysta jest właścicielem i zarządza praktyką, zapewnia opiekę kliniczną. Dental Management Service Organization (DMSO): Dentysta jest właścicielem gabinetu i zapewnia opiekę kliniczną; organizacja usługowa zapewnia zarządzanie. Korporacyjne: Lekarz dentysta zapewnia opiekę kliniczną przy własności i zarządzaniu korporacyjnym. Nonprofit: Własność agencji rządowej lub instytucji edukacyjnej; opieka stomatologiczna jest świadczona przez pracowników, studentów i wykładowców.

Istnieją dwa aspekty, które będą napędzać wzrost korporacyjnych praktyk stomatologicznych. Po pierwsze, wielu dentystów z epoki wyżu demograficznego zaczęło przechodzić na emeryturę. Oznacza to, że szukają oni możliwości sprzedaży swojej praktyki, a najbardziej realną opcją jest sprzedaż podmiotom korporacyjnym. Dlaczego? Bo chociaż duża ilość studentów stomatologii lub higieny dentystycznej są absolwentami , odchodzą z dużą ilością długu , który utrudnia im możliwość zakupu od emerytalnych dentystów.

Ponadto, te podmioty korporacyjne przedstawiają dużą ilość konkurencji dla prywatnych praktyk - przede wszystkim, jeśli chodzi o ceny. Korporacje te zapewniają wygodę przyjmowania pacjentów przychodzących, a także możliwość akceptowania ubezpieczeń państwowych. Z tych powodów oczekuje się, że korporacyjne praktyki stomatologiczne lub DMSO będą coraz bardziej faworyzowane. Dowiedz się więcej na: http://krakdental.pl

Z wszystkich aktualizacji na 2021, mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny dla Ciebie, jak spróbować dostać wszystko załatwione na ten rok. Która informacja była dla Ciebie najbardziej pomocna? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Autor

Michał Sowiński

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować