Konsultacje lekarskie online: Rosnący trend

11 grudnia 2021

Wizyty u lekarza mogą być trudne do zrealizowania, gdy masz napięty grafik, nie czujesz się najlepiej lub masz problemy z wyjściem z domu. Na szczęście, dzięki postępowi technologicznemu i innowacyjnemu podejściu niektórych przedstawicieli sektora opieki zdrowotnej, konsultacje lekarskie online (znane również jako telemedycyna) mogą pomóc Ci w odbyciu wizyty z zacisza własnego domu.

Jak działa telemedycyna?

Telemedycyna (konsultacje lekarskie online) ma na celu zapewnienie pacjentom natychmiastowego dostępu do lekarzy, dzięki czemu otrzymanie pomocy medycznej jest wygodniejsze i bardziej dostępne. Poniżej znajduje się lista kroków w tym procesie:

  Zamówienie wizyty u lekarza online Usługa telezdrowia dopasuje Cię do odpowiedniego lekarza, biorąc pod uwagę: wiek, płeć, powód konsultacji i dział specjalizacji. Lekarz zapozna się z Twoimi informacjami Otrzymasz połączenie przez telefon lub czat wideo Omów swój problem z lekarzem Lekarz postawi diagnozę Lekarz zaleci plan leczenia

Telezdrowie zostało pierwotnie opracowane dla pacjentów mieszkających na obszarach wiejskich lub o słabo rozwiniętej infrastrukturze, ale stało się szeroko popularne dzięki swojej wygodzie. Ma również dodatkową korzyść w postaci obniżenia kosztów opieki zdrowotnej, jak nasze dentystyczne plany oszczędnościowe.

Istnieje wiele różnych usług telehealth dostępne, każdy działa nieco inaczej niż inny. Zasadniczo, używasz telefonu lub komputera, aby spotkać się z lekarzem gdziekolwiek jesteś, aby otrzymać diagnozę dla problemu medycznego.

Pacjenci mogą rozmawiać z lekarzami online o niezliczonych chorobach i dolegliwościach, w tym:

  Grypa Trądzik Infekcje zatok Przeziębienia Kaszel Zakażenia dróg moczowych Wysypki I więcej...

Rozmowa z lekarzem online o tych dolegliwościach ma dodatkową korzyść w postaci szybkiej reakcji na problemy medyczne, zanim problem się pogłębi. Zamiast czekać tygodniami, aby znaleźć czas wolny od pracy lub czas, aby dostać się do lekarza, pacjenci mogą zadzwonić do lekarza i znaleźć rozwiązanie swojego problemu natychmiast.

Oczywiście, nie wszystko może być rozwiązane przez rozmowę telefoniczną lub czat wideo. Mogą zdarzyć się sytuacje, w których lekarz online uzna, że konieczna jest wizyta osobista. Poinformuje cię o tym, jeśli tak się stanie.

Czy moje ubezpieczenie zdrowotne pokryje wizytę u lekarza online?

Jak dotąd, kilku głównych dostawców usług zdrowotnych oferuje usługi telezdrowotne (w tym konsultacje lekarskie online) jako dostępne świadczenie dla swoich członków. Niektórzy z tych usługodawców to:

  Aetna Anthem Cigna UnitedHealthcare

Dostawcy ci korzystają z usług telezdrowotnych, takich jak:

  Doctor on Demand Now Clinic American Well MDLive Teledoc

Gdzie mogę znaleźć lekarza online?

Firmy, które oferują usługi konsultacji lekarskich online to m.in:

  DialCare (tymczasowo oferowane z planem oszczędnościowym 1Dental Savings Plan) MDLive American Well TelaDoc Lekarz na żądanie Zipnosis Carena PlushCare MeVisit StatHealth iSelectMD Virtuwell MeMD

Możesz również skorzystać z popularnych aplikacji zdrowotnych na smartfony - AskMD lub HealthTap - aby uzyskać od lekarzy szybkie odpowiedzi na różne pytania dotyczące stanu zdrowia.

Jakie są korzyści z konsultacji lekarskich online?

Usługi telemedyczne oferują wiele korzyści zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza. Są to między innymi:

Dla Pacjenta

  Sposób na uzyskanie wysokiej jakości opieki od praktykującego i licencjonowanego lekarza przy jednoczesnym uniknięciu droższych wizyt na szpitalnym ostrym dyżurze. Sposób na uzyskanie szybkiej odpowiedzi na pytania dotyczące istniejącego planu leczenia lub diagnozy. Sposób na uniknięcie siedzenia w poczekalni pełnej zarazków i chorych ludzi, gdy potrzebna jest pomoc w drobnej sprawie medycznej. Mniej czasu z dala od pracy lub dzieci Szybki sposób na uzyskanie pomocy medycznej dla chorego dziecka.

Dla lekarza

  Sposób na pracę zdalną poprzez konsultacje z pacjentami na czacie wideo. Możliwość postawienia lepszej diagnozy w przypadku problemów związanych z domem (pleśń, wysypka), ponieważ pacjent może pokazać lekarzowi, co może być przyczyną problemu. Coraz więcej ubezpieczycieli zdrowotnych oferuje telemedycynę jako opcję pozwalającą na obniżenie kosztów.

Jaka jest przyszłość konsultacji online (telemedycyny)?

Według IHS - globalnej firmy informacyjnej kształtującej dzisiejszy krajobraz biznesowy - liczba wirtualnych konsultacji wideo pomiędzy lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej a ich pacjentami ma się podwoić w ciągu pięciu lat. Przyczyni się to do drastycznego wzrostu telezdrowia - dokładnie o 27 milionów konsultacji wideo w USA.

Potrzeba jednak jeszcze więcej pracy, aby włączyć wirtualne konsultacje do systemu opieki zdrowotnej.

Więksi świadczeniodawcy już zapewniają swoim pacjentom bezpłatne wirtualne konsultacje, co jest czymś, co musimy zobaczyć więcej, aby ta nowa usługa zdrowotna w pełni funkcjonowała.

Wnioski

Telemedycyna ma duże znaczenie dla opieki zdrowotnej. Czas pokaże, czy ta metoda usług zdrowotnych będzie trzymać. Nie wszystkie państwa są na pokładzie z tej nowej usługi, jednak. W miarę postępów tej usługi, zmiany mogą być dokonywane w celu poprawy jej atrakcyjności dla lekarzy w branży medycznej.

Innym aspektem telemedycyny w jej wczesnym stadium jest teledentyzm: sposób na konsultację z dentystą przez telefon. Oczywiście, nie jest to coś, co może być wszechogarniające, ponieważ nadal potrzebujesz dentysty do czyszczenia i badania zębów, ale teledentystka może być używana do konsultowania się z dentystą w sprawie dalszych pytań po zabiegu lub częstych bólów zębów, które chcesz zbadać.

Niektóre obszary, którymi można by się zająć podczas wirtualnej wizyty, obejmują:

  Oceny pooperacyjne Dalsze postępowanie w przypadku pacjentów odczuwających nadmierny dyskomfort po zabiegu Konsultacje przeprowadzone po wizycie diagnostyczno-rejestracyjnej Prezentacje planu leczenia Ocena obrzęku twarzy

Co sądzisz o konsultacjach lekarskich online? Czy masz jakieś doświadczenia z tym związane, którymi chciałbyś się podzielić z naszymi czytelnikami? Zostaw swój komentarz poniżej.

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja delasens.pl

To może Cię zainteresować